Pokemon kāršu spēles TCG noteikumi.

Cik kāršu jums ir nepieciešams, lai spēlētu Pokémon TCG?

Katram spēlētājam ir tieši 60 kārtis, kas sastāv no Pokémon kārtīm, enerģijas kārtīm, priekšmetu kārtīm un trenera kārtīm. Izņemot enerģijas kārtis, jūsu klājā var būt ne vairāk kā četras kārtis ar tādu pašu nosaukumu. Var arī samazināt kāršu piemēram uz 40 kārtīm un attiecīgi samazinot pārējo kāršu daudzumu atbilstoši noteikumiem.

Kad jūs pirmo reizi mācāties spēlēt Pokémon TCG, iespējams, vislabāk ir izvēlēties kādu no tirdzniecības kāršu spēlei pieejamajiem iepriekš izveidotajiem klājiem. Tiklīdz jūs zināt pamatus, varat uzzināt, kā izveidot Pokémon TCG klāju, lai iekļautu visus savus iecienītākos Pokémonus un pielāgotu savu spēles stilu.

Kā spēlēt Pokémon tirdzniecības kāršu spēli — Pokémon TCG spēles pamatplūsmu ir samērā vienkārši uztvert, taču tajā ir jāveic dažas darbības, kas jums jāapgūst pirms pirmās cīņas.

Spēles sākumā spēlētāji met monētu, lai redzētu, kurš spēlē veiks gājienu pirmais. Tad klāji tiek sajaukti, spēlētāji izvelk septiņu kāršu kombināciju un sešas labākās kārtis tiek noliktas kā balvu kārtis; jūs pievienojat vienu no tām savām kārtīm, kad uzveicat pretinieka pokémonus, un iegūstat uzvaru, spēles mērķis ir iegūt visas sešas pretinieka kārtis pirms to paveic sāncensis.

Abi spēlētāji var novietot vienu pamata Pokémon karti ar attēlu uz leju kā savu aktīvo Pokémonu, kā arī vēl piecus pamata Pokémonus uz sava rezervistu soliņa. Ja pēc sākotnējās septiņu kāršu kombinācijas izvilkšanas jūsu rokā nav nevienas pamata Pokémon kārts, atklājiet savu roku pretiniekam un izvelciet vēl septiņas rokas. Varat to atkārtot tik reižu, cik vēlaties, līdz jums ir vismaz viens pamata Pokémon, taču jūsu pretinieks katru reizi izvelk vienu papildu kārti. Spēlētājam vienlaikus var būt seši pokemoni, lai gan tikai viens - aktīvais pokemons - var veikt uzbrukumus katrā gājienā. Pārējie paliek jūsu rezervistu solā — kāršu rindā aiz aktīvā Pokémona, kurā jūs turat piecus citus Pokémonus, kuri gaida, lai cīnītos pret jūsu pretinieku, līdzīgi kā jūsu Pokémon videospēlēs. Gan aktīvos pokemonus, gan pasīvos pokemonus var attīstīt, un tiem var būt piesaistīta enerģija. Ja jūsu aktīvais Pokémon tiek uzvarēts, jums tas ir jāaizstāj ar vienu no sava rezervistu sola; ja tev uz lauka vispār nav pokémonu, tu zaudē. 

Kā tiek veikti gājieni Pokémon TCG?

Kad sākas katrs gājiens, aktīvais spēlētājs izvelk kārti no sava klāja augšdaļas; ja jums beigsies kārtis savā klājā un nākamajā gājienā nevarat pacelt kārtis, jūs zaudējat.

Katra gājiena otrās fāzes laikā varat veikt jebkuru un visas tālāk norādītās darbības: Spēlējiet jebkuru pamata Pokémon kārti no rokas jeb rezervistu sola.

Pievienojiet vienu (un tikai vienu) enerģijas kārti Pokémonam no savas rokas. Tas var būt jūsu aktīvais pokemons vai pokemons uz jūsu rezervistu sola.

Attīstiet Pokémonu, veicot 1. vai 2. posma evolūciju attiecīgi virs pamata vai 1. līmeņa pokemona. Pokemon nevar attīstīties tajā pašā gājienā, kurā tiek spēlēts, un var attīstīties tikai vienu reizi katrā gājienā. (Ir izņēmumi, piemēram, Rare Candy kārts, kurā ir norādīts savādāk.)

Spēlējiet neierobežotu skaitu trenera kāršu. (Izņemot atbalstītāju un stadiona kārtis, kuras var izspēlēt tikai vienu katrā gājienā.) Atvelciet savu aktīvo Pokémon uz sava rezervistu sola, apmaksājot atkāpšanās maksu, kas norādīta tā kartē, izmantojot enerģiju no savas rokas. Pēc tam jums tas ir jāaizstāj ar Pokémon no sava  rezervistu sola. Izmantojiet neierobežotu skaitu spēju Pokémon kārtīs.

Uzbrukums Pokémon TCG.

Kad esat paveicis iepriekš minēto, jūsu aktīvais Pokémon var uzbrukt pretiniekam. Pokémon var veikt vienu uzbrukumu, kas norādīts tā kārtī, ja vien kārtij ir pievienots pareizais enerģijas daudzums un veids. (Enerģija netiek zaudēta, ja vien tas nav norādīts kārtī.)

Uzbrukuma punkti tiek piešķirti pretinieka aktīvajam Pokémonam kā bojājumu skaitītājs — kad tas ir saņēmis tik daudz uzbrukuma bojājumus/punktus, cik tam ir trāpījuma punkti, tas noģībst. Sakauts pokemons ir jāaizstāj ar pokemonu no rezervistu soliņa (ja nav neviena pokemona, ar ko to aizstāt, spēlētājs zaudē), un spēlētājs, kurš to izsita, pieprasa balvas kārti no sešām noliktajām kārtīm, ko pievienot savai rokai. Ja pretinieks pieprasa sesto un pēdējo balvu kārti, pretinieks uzvar.

Kad esi uzbrucis un nodarījis bojājumus un/vai statusa efektus, tavs gājiens beidzas un pretinieks dodas uzbrukumā. Spēle atkārtojas šādi, līdz uzvar viens spēlētājs!

Kā darbojas Pokemonu evolūcija Pokémon TCG?

Pokémon kāršu spēlei ir daudz līdzīgu iezīmju kā Pokémon videospēlēm. Viena no lielākajām līdzībām ir tāda, ka jūs varat pārveidot savu pamata Pokémon par jaudīgu 1. un 2. posma pokemonu, ļaujot jums izmantot jaudīgākus uzbrukumus un dažādas spējas, lai uzvarētu pretinieka Pokémon.

Evolūcija notiek pa posmiem, un jūs nevarat izlaist vai pārlēkt nevienu posmu, ja vien spēles kartītē nav norādīts citādi — tas nozīmē, ka evolūcijai ir jāseko pamata, 1. un 2. posma shēmai, un vienu Pokémon var attīstīt tikai vienu reizi, vienā gājienā. (Tos arī nevar attīstīt tajā pašā gājienā, kad tie tiek spēlēti uz jūsu rezervistu sola.) Izņēmums ir GX un EX Pokémon, kurus var spēlēt uzreiz un kuriem nav nepieciešama attīstība.

Lai attīstītu Pokémonu, viss, kas jums jādara, ir jānovieto attīstītā forma virs sava aktīvā Pokémon vai Pokémon uz jūsu rezervistu sola. Tas palīdz noņemt visus pašreizējos īpašos apstākļus, bet visa pievienotā enerģija un bojājumi paliek spēkā. Kad Pokémon ir veicis evolūciju, jūs nevarat izmantot iepriekšējā posma/evolūcijas uzbrukumus vai spējas — tikai pašreizējo evolūciju.

Evolūcija var notikt jūsu spēļu laukuma rezervistu sola sadaļā, tāpēc jūs varat izveidot spēcīgākus Pokémonus nākošajam gājienam, gatavojoties pašreizējā Pokemon izslēgšanai/zaudējumam, un tas ir ļoti ieteicams.

Kā darbojas statusa nosacījumi Pokémon TCG?

Tāpat kā Pokémon videospēlēs, arī Pokémon kāršu spēlē ir vairāki īpaši nosacījumi, ko Pokémon var radīt, dodot papildu priekšrocības cīņā.

Īpašie nosacījumi ir aizmidzis, sadedzināts, apmulsis, paralizēts un saindēts, un par tiem norāda, pagriežot Pokémon karti pretēji pulksteņrādītāja virzienam (miegā), otrādi (samulsināts) vai pulksteņrādītāja virzienā (paralizēts) vai uzliekot tai īpašu žetonu (sadedzināts vai saindēts). ). Vairāki īpaši nosacījumi var ietekmēt vienu un to pašu Pokémon — ja efekti tiek norādīti, pagriežot karti, tiek piemērots pēdējais nosacījums.

Miegs — ja pokémons guļ, tas nevar uzbrukt vai atkāpties. Karte tiek pagriezta par 90 grādiem pretēji pulksteņrādītāja virzienam, lai parādītu tās statusa stāvokli. Sava gājiena beigās spēlētājs uzmet monētu — ģērbonis, pokemons pamostas un vairs neguļ.

Paralizēts — kad Pokémon ir paralizēts, tas nevar uzbrukt vai atkāpties spēlētāja nākamajā gājienā. Karte tiek pagriezta par 90 grādiem pulksteņrādītāja virzienā, lai parādītu tās statusa stāvokli. Spēlētāja nākamā gājiena beigās paralizētais tiek automātiski izārstēts.

Sadedzināts — Pokémon karte saņem sadedzinātu marķieri, lai parādītu tās statusa stāvokli. Sadedzis Pokémon katra pagrieziena beigās saņem divus bojājumu skaitītājus (20 ZS). Pēc šī bojājuma gūšanas spēlētājs met monētu. Ja ir ģērbonis sadedzinātais Pokemon ir izārstēts.

Apmulsis — Pokémon videospēļu spēlētāji būs ļoti labi pazīstami ar vārdiem “Apjukumā nodarīja pāri pats sev!” Apjukums Pokémon TCG darbojas tāpat — uzbrūkot ar apmulsušu Pokémonu, apmetiet monētu. Ja tiek uzmests ģērbonis, uzbrukums notiek kā parasti. Ja tiek uzmesta kapeika, uzbrukums neizdodas, un Pokémon cieš trīs bojājumu skaitītājus (30 ZS). Pokémon kārts tiek pagriezta par 180 grādiem (Pagriežot to otrādi), lai parādītu tās statusa stāvokli.

Saindēts — saindētam pokemonam katra pagrieziena beigās tiek piemērots viens bojājumu skaitītājs (10 HP).

Īpašus apstākļus var arī izārstēt, attīstot Pokémon vai atvelkot to uz rezervistu sola, kas izārstē visus īpašos apstākļus. (Atcerieties, ka aizmigušie un paralizētie pokemoni nevar atkāpties!)

Kā uzvarēt Pokémon kāršu spēlē?

Tāpat kā daudzas citas konkurētspējīgas kāršu spēles, Pokémon TCG var uzvarēt dažādos veidos: Visizplatītākais ceļš uz uzvaru ir izsist sešus pretinieka Pokémon un savākt balvu kārtis. Katru reizi, kad uzveicat pretinieka kontrolēto Pokémonu, jūs saņemat vienu no sešām balvu kārtīm, kuras tiek izvēlētas spēles sākumā, un pievienojat tās savai rokai. Kad paņemat sesto un pēdējo kārti, jūs uzvarat!

Ja jūs uzveicat pretinieka aktīvo Pokémonu un viņam uz rezervistu soliņa nav pieejams Pokémons, kas to aizstātu, varat arī pieprasīt uzvaru.

Ja jūsu pretiniekam beigsies kārtis savā klājā un tāpēc viņš nevar izvilkt kārti sava gājiena sākumā, jūs uzvarat. To sauc par pretinieka “ieklāšanu”.

Vai ir Pokémon kāršu spēļu aplikācija?

Papildus fiziskajai Pokémon kāršu spēlei jūs varat spēlēt Pokémon kāršu spēli digitāli, izmantojot Pokémon TCGOnline aplikācija. Pokémon TCG Online ir bezmaksas aplikācija, kas pieejama uz datoriem un mobilajām ierīcēm operētājsistēmās iOS un Android, kas ļauj spēlēt Pokémon kāršu spēli pret AI pretiniekiem vai draugiem.

Pokémon kāršu spēļu lietotnē bez maksas ir pieejami četri komplekti. Varat pievienot Pokémon kārtis, skenējot kodus, kas iekļauti papildu booster komplektos un Pokemon treneru komplektos, un pārdot kartes tiešsaistē tāpat kā klātienē. Varat arī atvērt bezmaksas pakotnes, spēlējot spēles, izmantojot aplikāciju.

Apmācības režīms padara Pokémon kāršu spēļu aplikāciju par labu veidu, kā iemācīties spēlēt Pokémon TCG, savukārt aplikācijas klāja veidotājs var atvieglot mācīšanos, kā pareizi ar savām kārtīm izveidot Pokémon TCG klāju.

Uzņēmums Pokémon arī strādā pie savstarpējas kāršu spēles iespējām starp mobilo un datoru lietotājiem, izmantojot jaunu Pokémon Trading Card Game Live klientu. Būs iespējams ne tikai spēlēt savstarpēju spēli, bet arī jaunas funkcijas, piemēram, kāršu "galds" tālruņos, kas padara cīņu daudz vienkāršāku!

Labākās video spēles un video spēļu turnīri!
NHL, FIFA, NBA un citu video spēļu turnīri visiem kuri patīk video spēles....
Nenovērtētas PlayStation 5 un Xbox Series S/X videospēles.
Nenovērtētas PlayStation 5 un Xbox Series S/X videospēles....